-
Допълнение (от 1-ви март, 18:30 ч.) Тази статия се оказа базирана на неправилна интерпретация на случващото се в България. Моля ви за извинение, а тук съм публикувал по-точните размисли по темата.
——
След вчера??ната статия мислех да си почина малко, но се оказа, че трябва пак да се пи??е…
-
Президентът Плевнелиев е ре??ил да организира нов, хм, съвет със стари, хм, членове.
Вероятно човекът е искал да направи всичко “както може най-добре”, но резултатът е очакваният – получило се е “както винаги”.
Кой е един от най-големите проблеми на страната?
Наработещите разследващи органи (МВР и прокуратура) и липса на справедливост.
Колко човека от тези 36 членове на обществения съвет са хора, разбиращо от правната реформа?
Един (1)!
“31. Биляна Гяурова-Вегертседер – Български институт за правни инициативи”.
С това на практика ни се показва, че тази най-важна сфера за промяна е наполовина от присъствието на МВР – двама (2) ду??и: “18. Валентин Попов – Председател на УС на СФСМВР” и “36. ??ван Павлов – Синдикат на служителите на МВР.”
Тук няма да се спирам на правилника за устройство и работа на съвета, защото някой колега-юрист може да го стори по-добре.
НО ще ви призова, както и по-рано:
М??СЛЕТЕ ЗА КОГО ГЛАСУВАТЕ, НО ПРЕД?? ДА ПУСНЕТЕ ГЛАСА С??.
След като колата се обърне – пътища много.
Мисля си, че е редно някой от поканените за консултации при президента да постави въпросите по членския състав: защо, как, кой, кога и т.н. Вярно, че рискува и него/нея да я попитат защо е там, но нима няма да е хубаво хората, които ни докараха до това дередже да вземат да минат на заден план, да излязат в пенсия и да оставят други да вър??ат работата? Дори и Стани??ев си го каза вчера – че и да спечелят изборите, няма да иска да бъде премиер. Само изключително наглите искат същите тикви да продължат да управляват, независимо, че получиха твърдото “не” на хората.